Na konci října výprava do lipenské části Šumavy. Ubytování ve Vyšším Brodě v železniční rekreační ubytovně. První den výlet na Čertovu stěnu a Vyklestilku, potom zpátky kolem vodopádů sv. Wolfganga do Vyššího Brodu. Ve městě je moc pěkný klášter, vyfotil jsem ho snad stokrát. Druhý den nezačal moc dobře. Jeli jsme kolem auta v příkopu, na tom náledí jsme dostali smyk i my, ale dopadlo to dobře. Nikomu se naštěstí v tom vybouraném autě nic nestalo. Pak se všechno úplně obrátilo, čekal nás sv. Tomáš a Vítkův Hrádek. Neuvěřitelný výhled na Alpy. Bylo to jako by visely nad horizontem. Přívozem z Frýdavy do Frymburku a nahoru do lyžařského střediska Kramolín nad lipenskou přehradou. Pozdě odpoledne jsme ještě šli křížovou cestou z Vyššího Brodu ke Kapli p. Marie. Třetí den ráno jsme zajeli do Nové Pece a odtud pěšky k Plešnému jezeru. Zřejmě nejkrásnější den v roce. Z Plešného jezera nás čekal nekonečný výstup na Plechý, nejvyšší vrchol české Šumavy. Že nás tam čekal sníh, to jsme tušili, ale že tam bude tak krásně, to ne. Následující den jsem jeli domů, ale ještě jsme se chtěli projít podél Vltavy z Loučovic do Vyššího Brodu. No a když už jsme pak jeli přes Rožmberk, nezastavit se na hradě by byl hřích.
Fotky najdete zde.
Nedaleko Hostivic, které leží mezi Prahou a Kladnem je několik rybníků. Některé byly již vypuštěné, těsně před výlovem. V Praze-Košířích je i většině Pražáků skrytá zřícenina Cibulka. Tak jsem ji byli odhalit. Všude krásné podzimní barvy.
Fotky rybníků najdete zde.
Fotky Cibulky najdete zde.
Nedělní výlet na Lounsko. Jestli nám někdy na výletě nebo dovolené vyšlo počasí, tak tentokrát nám vyšlo dvojnásob. Na kopci Raná jsem viděli pár vyznavačů praglidingu, na kopec Oblík jsme lezli snad 3x, než jsme našli správnou cestu. Ale stálo to za to. V Lounech jsme pak nemohli najít žádnou pořádnou hospodu, navštívili jsme vesnici, kde jsme byli kdysi dávno na chmelu, ale vůbec jsem to tam nepoznával... Tak jsem si byli spravit chuť na nedalekém Červeném vrchu a už skoro večer v Keltském opidiu ve Stradonicích.
Fotky najdete zde.
Na státní svátek jsme se byli podívat v rozestavěném pražském tunelu Blanka, který byl otevřený pro veřejnost a nakonec se ukázalo, že i pro veřejnost dobře zabezpečený:-) Byli tam s námi i kamarádi a pár studentů, zajímavá exkurze.
Fotky najdete zde.
Druhou polovinu září jsme zahájili výletem na jižní Moravu. Ubytování ve Štítarech. První den výlet na Vranovskou přehradu. Na zřícenině hradu Cornštejn měli už bohužel zavřeno. Na Hradě Bítov ne :-) Překvapil nás dva roky starý penzion Rumburak s rozhlednou. Vůbec bych nebyl proti, kdybychom tam v budoucnu uspořádali setkání České společnosti pro operační výzkum :-)
Fotky najdete zde.
Druhý den příjemný okruh z Vranova kolem Dyje. V Čížově je zajímavý památník železné opony. Při návratu do Vranova se k nám přidala Péťa se svým přítelem Míšou a psíkem Maxíkem. Corka aspoň získala kámoše. S nimi jsme se ještě vydali na menší okruh nad Vranovskou přehradou.
Fotky najdete zde.
Třetí den ráno busem ze Štítar do Znojma. Čekal nás vydařený výlet s modrou oblohou. Po krátké prohlídce Znojma přes Kraví horu do Konic, kde k mému překvapení točili Březňáka, bohužel mě nepřekvpailo, že nebyl dobrý ani tady...prostě letos se jim nějak nepovedl. Přes Sealsfieldův kámen jsme se vrátili do Znojma. Jeden z nejhezčích dnů v roce.
Fotky najdete zde.
Poslední den jsme navštivili známé vinice Šobes, kde jsme nakoupili pár dobrých vín. Po cestě domů jsme přejeli přes Hnanice do Rakouska na návštěvu měst Retz a Hardegg.
Fotky najdete zde.
Kukyho jsem v kině ještě neviděl, tak jsem se šel podívat aspoň na exkluzívní výstavu u nás na Kladně.
Fotky najdete zde.
Kačák je potok, který teče krásným údolím jižně od Kladna a severně od Berouna. Na cyklovýletu jsem byl s mými dvěma bratry, švagrovou Jitkou, kamarádem Mírou a kamarádkami Věrou a Andreou. Tentokrát jsme to pojali hodně sportovně, žádné pivo a nadprůměrný výkon. V tak náročném terénu se to ani jinak nedalo :-)
Fotky najdete zde.
Nedělní návštěva Corčina rodiště. Nejdříve jsme udělali naučnou stezku Svatojánský okruh, na níž je mimo jiné i hornický skanzen Solvayovy lomy. Protože jsme měli před plánovanou návštěvou ještě chvilku času, zašli jsme na rozhlednu Děd, která se nachází nedaleko Berouna. No a pak už nás v Berouně čekala máma Corky Dixie a její dvě sestry Lexie a Elsa. Přestože jsou si s Corkou hodně podobné, patří do trošku jiné váhové kategorie. Holt Corka doplácí na svou zálibu ve výletech:-) Nebo z ní těží? ;-)
Fotky najdete zde.
Corka chtěla vidět psy z loňského výcvikového tábora pod Kletí, tak jsme za nimi zajeli na Slapy na Častoboř, kde byl tábor letos. Jeli jsme tam teda hlavně kvůli společným výletům. První byl na rozhlednu na Veselém vrchu. Protože byla na protejším břehu, převezl nás Martin na svém houseboatu. Druhý výlet byl mnohem delší, šli jsme z Radíče již neexistující naučnou stezkou do Křečovic a dále pak na rozhlednu Drahoušek. Tam nás chytla pěkná bouřka a pořádný slejvák. Přes Osečany jsme pak došli zpátky do Radíče. Na cestě do Kladna jsem se druhý den s Corkou zastavil ještě na zřícenině hradu Kamýk nad Vltavou.
Více fotek najdete zde.
První část dovolené jsme strávili v Javorníkách, ubytování ve Velkých Karlovicích. Návštěva Pulčínských a Čertových skal. Další den jsme si odskočili ke slovenským sousedům. Byla to první Corčina zahraniční návštěva:-) Viděli jsme Súlovské skály se zbytky hradu, kde měla Corka trošku problém se žebříky. Dále Manínské skály, Povážský hrad a město Bytča, kde čepovali moc dobé místní pivo Popper. Další výlet na Velký Javorník a Stratenec. Cestou do Velkých Karlovic jsme narazli na fajn lidi ubytované na slušovické chatě, kteří nás k sobě pozvali na pivo a slivovici:-)
Druhou část dovolené jsme strávili v Trojanovicích pod Pustevnami. Navštívili jsme rožnovské valašské muzeum v přírodě a Sukenickou rozhlednu (Čarták) nedaleko slovenských hranic. Pustevny, chlouba Beskyd. Vyjeli jsme tam ráno, ale byla tam mlha, že nebylo vidět na deset kroků. Teda vlastně bylo vidět jen na deset kroků. Tak jsem jeli do města Štramberk se známou Štramberskou Trúbou a štramberskýma ušima. Je tam i Bílá hora s rozhlednou a botanická zahrada a arboretum. Protože se vyčasilo, odpoledne jsme se vrátili na Pustevny, kde jsme byli skoro sami. Stejně tak i na Radhošti, kam jsem došli, když už skoro zapadalo slunce. Večeřě v příjemné Kolibě pod Horů u Rožnova.
Výlet na Staré Hamry, Gruň, Bílý Kříž a vodní nádrž Šance. Odpoledne jsme navštívili kamarádku Lufi v Novém Jičíně, která nám dělala průvodkyni po tamní zřícenině Starý Jičín. Večer se k nám připojila další kamarádka Lucka. Noční Nový Jičín byl vážně úžasný.
Výlet na Lysou horu. Měli jsme to krásně naplánované, vyjedeme z Raškovic BUSem nahoru a sejdeme dolů. Jenže řidič nechtěl vzít Corku do BUSu. Štěstí bylo, že tam zrovna něco natáčeli lidé z TV Noe a nabídli nám, že nás vezmou nahoru autem. Takže holky jely BUSem a já s Corkou autem:-) Náhoda, štěstí? Nahoře byl krásný výhled, cestou dolů nás zastihl déšť, který jsme rádi přečkali ve známé hospodě U Veličků. Přes Vodopády Satiny a Tanečnici jsme došli až do Bystrého a nakonec skoro až do Raškovic. Na posledních pár kilometrů jsme ale využili autobus. Další den za Luckou přijeli kamarádi z Brna. Z Trojanovic jsme vyšli na Pustevny a došli až na Kněhyni. Z Pusteven jsme sjeli dolů na koloběžkách.
Cestou z Beskyd jsme se zastavili u Hranické propasti, nejhlubší ve střední Evropě, a na hradě Helfštýn u Týna nad Bečvou.
Více fotek najdete zde.
Kamarád Míra trávil dovolenou ve svém oblíbeném Nebákově v Českém ráji. Rozhodl jsem se ho navštívit alespoň na tři dny koncem července. První výlet z Kacanov na zříceninu Chlum (Kozlov) a dále pak na rozhlednu Hlavatice nedaleko Valdštejna a na Kopicův statek, u kterého jsou zajímavé skalní reliéfy. Další výlet z Bradlecké Lhoty na zříceniny Bradlec a Kumburk a pak na Tichánkovu rozhlednu na vrchu Tábor. Poslední výlet Borecké skály u Rovenska pod Troskami. Nakonec jsme zajeli navštívit mé bratry na Mácháč.
Více fotek najdete zde.
Kamarádka Lucka připravila výlet na Říčansko, kde to dobře zná. Účastníci: Lucka, Blanka, Ondra a já. Trasa: Říčany, Mukařov, Louňovice, Černé Voděrady, Hradec, Stříbrná Skalice, Sázava, Chocerady, Čerčany. Škoda, že pořád poprchávalo, jinak to byl super výlet. Celkem 60 km náročnějším terénem.
Fotky najdete zde.
Ve dnech 16.-18.7. jsem navštívil penzion Pod Kalvárií, který vybudoval z bývalého statku můj kamarád Vláďa se svojí ženou Hankou. V té době tam byl na rodinné dovolené další můj kamarád Aleš, takže jsem spojil příjemné s příjemným. První den jsme šli s dětmi na nedalekou Bobří soutěsku u Verneřic. Děti úspěšně plnily "bobříky" a dostávaly za ně sladkou odměnu. Já se večer v penzionu odměnil svijanskou desitkou :-) Další den jsem jel pro Blanku do Litoměřic a po cestě zpět jsme se zastavili v zámku Ploskovice a vyšlapali ke zřícenině Kalich u Třebušína. Další den jsme se vydali ze Skalky k Huse, kde začalo pršet. Návrat do Kladna jsme si zpestřili prohlídkou muzea železnic v Zubrnicích, kde se natáčel film Rebelové, a návštěvou zámku ve Velkém Březně u Ústí nad Labem.
Více fotek najdete zde.
V neděli 4.7. jsme se vypravili s bráchou Milanem, švagrovou Danou a kamarádem Mírou do Krupky v Krušných horách. Nejprve jsme navštívili prohlídkovou štolu Starý Martin, odkud někteří vyšli a jiní vyjeli lanovkou na Komáří hůrku. Výlet jsme zakončili na hradě Krupka a pak sledováním finále Wimbledonu Berdych-Nadal.
Fotky najdete zde.
Druhý cyklovýlet na Kokořínsko, tentokrát severní část. Z Hněvic přes Štětí do Želíz jsme viděli krásné skály a díla vytesaná v pískovci: Sedm chlebů, Had, Harfenice a Čerovy hlavy. Ze Želíz pak přes Tupadly, Vidim, Dobřeň a Blatce až na hrad Houska. Z něj pak na Vrátenskou horu a přes Kokořínský důl až do Mělníka. Tam někteří skončili, zbytek výpravy pokračoval až do Hněvic. Celkem cca 90 km v děsném horku.
Více fotek najdete zde.
Protože Corka honí kočky, zajíce a srnky, musela na odvykací kúru na antilovící psí tábor. Nejen, že se tam nic neodnaučila, ale ještě se tam naučila spoustu rošťáren, takže máme zase celý rok co dělat, abychom jí to odnaučili :-)) Ale přece jen jedno důležité heslo jsme si domů odvezli: budování vzájemného vztahu! Stačili jsme ještě navštívit klášter Porta Coeli v Předklášteří a hrad Pernštejn, kde se točila pohádka "Jak se budí princezny?".
Více fotek najdete zde.
Po návštěvě Blanska jsme se vyšli ze Skalního Mlýna směrem k Punkevní jeskyni a k propasti Macocha a přes Křenkův pomník pak zpět do Skalního Mlýna. Druhý den ráno návštěva zámku Rájec - Jestřebí a pak Sloupsko-šošůvských jeskyní, bohužel jen zvenku, Corka dovniř nesměla:-( Po obědě jsme se zastavili u zříceniny hradu Holštejn a jeskyně Hladomorna. Od Býčí skály u Josefova jsme se pak vydali na poměrně dlouhou cestou k Alexandrově rozhledně. Večer jsme dorazili do Heroltic, kde začínal antilovící psí tábor.
Více fotek najdete zde.
Víkend s kamarády. Nejdříve jsme navštívili přírodní rezervaci SOOS nedaleko Františkových Lázní. Naučná stezka vede přes rašeliniště s mnoha vývěry oxidu uhličitého (tzv. mofety). Odtud bylo kousek do Motýlího domu s živými motýli. Návštěva hradu Vildštejn ve Skalné a zříceniny Starý Rybník. Ubytování v pensionu Seeberg hned vedle hradu. Druhý den jsme přejeli do Františkových Lázní. Okruh kolem rybníků na sopku Komorní hůrka a pak kolem jezírka v Komorním Dvoře zpět do Fr.Lázní. Tam jsme došli k dětské minirozhledně a pak si prohlédli lázně včetně populární sošky Františka:-) Ještě jsme stihli zajít na Bismarckovu věž na Zelené hoře a navštívit aspoň na chvilku krásné město Cheb.
Více fotek najdete zde.
V neděli jsme vyrazili na cyklovýlet. Hlavním cílem byl samozřejmě hrad Kokořín. První skupina vyrazila z Všetat s první zastávkou u liblického zámku. Ve Lhotce jsme si prohlédli skalní byt a vyslechli přitom zasvěcený výklad místní obyvatelky (vzpomněl jsem si na film Jára Cimrman ležící, spící). Před vodní nádrží Harasov jsme se setkali s druhou skupinou a již kompletní pokračovali až k hradu Kokořín. Při cestě na Pokličky jsme navštivili skalní hrad Nedamy. Z Pokliček byl již kousek na Jestřebské Pokličky. Z nich nás pak čekalo děsné stupání lesní cestou až k hospodě s bývalým názvem Druhý dech. Bylo nám všem jasné, proč se tak jmenovala:-) Pak jsme absolvovali zpáteční cestu, která už byla "víceméně" z kopce. Celkem 75 km, díky všem za účast:-)
Více fotek najdete zde.
Již tradiční turnaj Třebešínský talíř pořádaný Jirkou Kotábem vrámci skupiny sport.vse.cz. Tentokrát jsem se zúčastnil pouze v jednotlivcích a skončil někde ve druhé polovině.
Sobotní výlet do Českého středohoří v okolí Lovosic. Z Lovosic na zalesněný vrch Lovoš, na kterém je krásný výhled na České středohoří včetně Milešovky, zříceniny Hazmburk, kopce Košťál a dalších. (Bohužel) ten den bylo opět nádherné počasí, takže se vše halilo do šedého oparu. Navíc nahoře bylo snad tisíc mušek neznámého druhu. Z Lovoše jsme se zkratkou dostali do Malých Žernosek, odkud nás převozník převezl do Velkých Žernosek. Cesta ke třem křížům na Kalvárii, odkud byl vidět i malý Hrádek. V hostinci pod zříceninou Kamýk jsme pak shlédli 3.třetinu našeho semifinálového utkání se Švédy na MS v hokeji včetně prodloužení a vítězných samostatných nájezdů:-)) Stihli jsme i poslední jízdu přívozem. Celkem jsme ušli 20 km.
Více fotek najdete zde.
Poprvé v životě jsem si zkusil curling. Jojo, v televizi to vypadá opravdu jako pěkný a snadný sport. Mým největším úspěchem bylo, že jsem si na tom ledě nerozbil hubu :-)
Prvomájové středočeské pivní slavnosti na letišti ve Velké Dobré u Kladna. Celkem tam bylo 14 středočeských pivovarů. Na závěr skvělé vystoupení skupiny Děda Mládek Illegal Band. A vítěz? Doufám, že se dostanu na severočeské pivní slavnosti :-)
Ubytování v obci Prameny. Během prvního dne jsme navštivili přírodní rezervaci Smraďoch, Naučnou stezku Kladské rašeliny a lázeňské město Kynžvart se zámkem a zříceninou hradu, kterou jsme málem nenašli. Naštěstí jel proti nám cyklista a říkal, že dál už nic není, že jdeme špatně. Protože znám cyklisty (lovce kilometrů), šli jsme radši dál a zříceninu objevili:-) Aktivity se ve třech hrajou dost špatně, takže jsme večer tentokrát museli přejít na Scrabble:-) Druhý den ráno jsme se zastavili u Tří křížů a z obce Krásno jsme došli ke krásenské rozhledně, která je zajímavá tím, že schody jsou po jejím obvodu. V obci je moc hezký kostel Sv. Kateřiny. Přejeli jsme do města Loket s goticko-románským hradem (podobným Českému Šternberku). Z něj jsme šli cca dvanáctikilometrový okruh přes Svatošské skály. Celý víkend ani mráček:-)
Více fotek najdete zde.
Ve středu jsme se vydali na pěší výlet k lomům Mořina. Přidali se k nám i někteří studenti, kterým se o rektorském dnu nechtělo do školy:-) Výpravu jsem zahájili v Karlštejně. V Mořině jsme poobědvali Na růžku, kam majitel nechtěl pustit Corku, neboť by prý další den chtěli všichni místní brát s sebou do hospody své psy, kdyby viděli, že to někomu dovolil:-) Když jsme pak procházeli obcí, tak jsme to pochopili, v každé zahradě měli minimálně jednoho psa. Dostali jsme se až k mohutnému lomu Velká Amerika, v němž se natáčel film Limonádový Joe. Kolem lomu Mexiko jsme pak prošli až k Malé Americe. Před Srbskem jsme si udělali ještě krátkou odbočku k Bubovickým vodopádům.
Více fotek najdete zde.
Petr Tupý byl naším učitelem na ZŠ. Jezdil závodně na kole a proto k uctění jeho památky skupinka žáků uspořádala cyklistický výlet kolem Kladna. Jeli jsme s bráchou a švagrovou, taky jsem tam potkal dva spolužáky a spoustu lidí z jiných ročníků, které si pamatuju ze školy a už jsem je skoro nepoznal. Jeli jsme po cyklostezce 0017 ze Švermova přes Vrapice, hřbitov u Sv. Jana, Dříň s hospodou U páva, na kladenské Sletiště a přes les až k restauraci U červeného buku. Celý výlet jsme zakončili ve Švermově na zahrádce U Bejčků. Tak snad by měl pan učitel radost.
Více fotek najdete zde.
Sobotní výlet na zříceninu hradu Týřov na Křivoklátsku. Protože s námi byla i kamarádka Jana se štěňátkem Dixinkou, vybrali jsme tentokrát hodně krátkou trasu od skryjského mostu po žluté až na hrad. Na zpáteční cestě jsme trošku zmokli. Po dešti bylo nádherně, takže jsme autem hodně často stavěli kvůli focení:-)
Více fotek najdete zde.
Ubytováni na Krásné vyhlídce pod Mužským. Měli tam výběh se zvířaty, mj. i s krásným pštrosem. První den jsem šli na nedaleké Drábské světničky a pak na vrch Smrkovec s Obětním kamenem. Večer jsme strávili u naší oblíbené hry Aktivity.
Druhý den jsme zahájili na Mužském a zastavili se na chvíli na zřícenině hradu Valečov. Kolem hradu Kost jsem dojeli až na Hrubou Skálu a odtud jsme šli na hrad Valdštejn. I když nám skoro celou cestu poprchávalo, stálo to za to :-)
Více fotek najdete zde.
Z Evropské třídy kolem nejmenovaného rychlého obžerstvení jste v Divoké Šárce za pár minut. Je dobré nejít rovnou k vodní nádrži, ale hned v první zatáčce odbočit doleva a zajít na první vyhlídku. Pak se teprve vydejte k vodní nádrži Džbán a kolem ní nahoru k bývalému Hradišti. Je odtud pěkný výhled na Evropskou třídu, Dejvice a taky např. na Letohrádek Hvězda. Rozhodně se vyplatí popojít ještě o kousek dál až ke skalám s Dívčím skokem.
Více fotek najdete zde.
Nejprve jsme se zajeli podívat do Roudnice nad Labem s opravovaným zámkem. Odtud jsme jeli pod horu Říp do obce Rovné. Po ledovce bylo docela těžké se dostat až na vrchol se známou rotundou sv. Jiří. Odměnou nám byl nádherný výhled do mlékem, strdím a oparem oplývající české krajiny:-) Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Budyni nad Ohří u gotického hradu.
Více fotek najdete zde.
Z Malých Kyšic jsme se v únoru vydali do Poteplí, které známe jen z jarních a letních měsíců. Došli jsme až na Vysoký vrch s dřevěnou rozhlednou, kterou podle tamní cedule vystavěli lidé ze širokého okolí a kůň Eman:-) Zpátky do Malých Kyšic jsme šli už zkratkou.
Více fotek najdete zde.
Nedělní únorové odpoledne s Corkou na Vinařické horce.
Více fotek najdete zde.
Nedělní výlet na hrady Žebrák a Točník na Berounsku. Hned na parkovišti pod Točníkem byla cedule, že v ohradě jsou zvířata a abychom přivázali své psy, pokud je nezvládáme. Bohužel ale zapomněli dát před hrad ceduli, že tam mají dvě volně pobíhající kozy, které byly navíc drzé a vlezlé a táhly se za námi jako smrad. Corka se mohla samozřejmě zbláznit. Šly za námi až dolů k hradu Žebrák.
Z Podmokelského Mlýna jsme pak podél Zbirožského potoka došli ke Skryjskému jezírku. Bylo to tam jako v pohádce.
Více fotek najdete zde.
Konec ledna patřil výpravě na sever Čech k Brtníkům v Českosaském Švýcarsku. V zimě tam je možné najít krásné ledopády. Celý okruh z Brtníků měří něco kolem 12 km, ovšem chůze ve sněhu byla opravdu hodně náročná. Místo spánku jsme se bavili hrou Aktivity, v níž brácha Milan s kamarádem Mírou neměli konkurenci. Hlavně kreslení jim šlo hodně dobře. Nám skoro nic :-)
Druhý den jsme měli naplánovaný výšlap z Mezní louky k Pravčické bráně. Šli jsme po naučné stezce Okolím Hřenska, překrásným údolím kolem známé skály Homole. Už si nepamatuju, kdy a jestli vůbec jsem byl na Pravčické bráně, ale je vážně větší než jsem si myslel :-) Když si řeknete, dají Vám tam v restauraci i misku vody pro psa. Po občerstvení jsme došli ke Třem pramenům a po silnici zpátky až do Mezní louky.
Více fotek najdete zde.
Také zřícenina hradu Okoř je nádherná v každé roční době, v každém čase i nečase. Když jsme odjížděli, přeběhla nám přes cestu liška, přesně v místech, kde jsme přibližně před hodinou měli Corku puštěnou na volno. Pochybuju, že bychom ji ještě někdy viděli...nemyslím tu lišku, ale Corku.
Více fotek najdete zde.
Druhý den roku 2010 se na cvičáku v Kralupech konala jakási soutěž hlavně v poslušnosti. Přes Vánoce jsme nějak zvlčili, takže žádný velký úspěch se ani nedal očekávat. Kupodivu někteří vycvičení a vyloženě poslušní psi se ovšem například nenechali vůbec nést, a to ani páníčkem, natož někým cizím. V tomhle jsme teda zazářili. Ale to bylo asi tak všechno:-)
Na zpáteční cestě jsme se zajeli podívat, jak vypadá zámek Veltrusy v zimě. Úplně stejně jako na obraze pana Hubáčka (R. Hrušínského) ve filmu jak básníkům chutná život :-)
Více fotek najdete zde.