Jan Fábry
CZ vlajka EN vlajka

Zápisník (2009)

Tiské stěny a Děčínský Sněžník

26-12-2009

Na Štěpána jsme se vydali na výlet do severních Čech - do Tiských stěn a na Děčínský Sněžník. Vzali jsme to přes Ústí nad Labem, kde mám bráchu. Nemohli jsme si nevyfotit hrad Střekov. Zvlášť když jsme měli nový 18x ultrazoom.

Střekov

Tiské stěny severně od Ústí. Všude bylo plno ledu, občas nějaký sníh. Krásné počasí a Corka si to užívala nejvíc. Začátek naučné stezky, narazili jsme na krásný ledopád, pak na Skalní Hřib.

Tiské stěny Cora Ledopád Tiské stěny Tiské stěny

Od Skalního Hřibu jsme se chtěli vrátit po červené značce, ale těsně před cílem jsme narazili na neschůdné schody (teda aspoň pro Corku), byly samý led.

Tiské stěny Tiské stěny Tiské stěny

Z Tiských stěn jsme přejížděli na Děčínský Sněžník. Přes silnici nám přeběhlo stádo jelenů. Corka se v autě mohla zbláznit. Od toho okamžiku pak už nemyslela na nic jiného:-)

Děčínský Sněžník Děčínský Sněžník Děčínský Sněžník Děčínský Sněžník

Návštěva bráchy a jeho rodiny v Ústí nad Labem. Musel jsem vyzkoušet jejich nový Ab rocket, v televizi vypadá jako křeslo k televizi. :-)) Pohled na noční Ústí je vážně úžasný.

Ústí nad Labem Ústí nad Labem Ústí nad Labem

Fotky z výletu najdete zde.

Profesionální fotky od Psa Jíry

13-12-2009

Protože jsme si říkali, že Corka nemá žádné pořádné fotky a navíc jich má poměrně málo, přihlásili jsme se na akci pořádanou kralupskou ZKO, a sice profesionální focení známým fotografem Psem Jírou.

Fotky najdete zde.

Mikulášský pětiboj

29-11-2009

Byli jsme na Mikulášském pětiboji, který pořádalo sdružení Helppes. Mimo jiné vychovávají asistenční psy, takže jednotlivé soutěže odpovídaly tomuto zaměření. První disciplína: ďábelská rychlost. Běželo se do mírného kopce, Corka běžela maximální rychlostí 26 km/hod, takže nejrychlejší fenka a celkově třetí místo v této disciplíně.

Pětiboj

Druhá disciplína: pekelná košíková. Balónkem do koše s klapkami na očích. No tak to jsem nemohl uspět ani náhodou. Ale za poslušnost Corky, které míčky nic neříkají a zůstala tudíž v klidu, jsme nějaké body získali :-)

Pětiboj

Třetí disciplína: andělská dráha. Chůze s klapkami na očích a bílou holí. Cílem bylo projít dráhou a nedotknout se žádné překážky. Nevím, jestli vedla Corka mě nebo já jí, každopádně to bylo hodně težké. A až překvapivě dobré hodnocení. Celá moje cesta na Youtube.

Pětiboj

Čtvrtá disciplína: pekelný smrad. Corka měla zjistit, v kterém ze 4 uzavřených kelímků je buřt. I když v soutěžích, kde jde o pamlsky, vždycky vévodí, hodně dlouho váhala:-) Nakonec prý jako jedna z mála uspěla :-))

Pětiboj

Pátá disciplína: andělské přijímání. Chytit tři piškoty v letu :-) Ke stoprocentní úspěšnosti samozřejmě přispěl i páníček, že tak pěkně umí házet :-)))

Pětiboj

Nakonec jsme dostali dva diplomy. První za třetí místo v ďábelské rychlosti a druhý za první místo v celém pětiboji. Tak tohle jsme vážně nečekali. Vyhlášení na Youtube.

Pětiboj Pětiboj

Fotky z akce najdete zde.

Pěší výlet na Křivoklát

29-10-2009

Státní stvátek 28.10. jsme se rozhodli oslavit pěším výletem na Křivoklátsko. Kdo šel? Část katedry a několik studentů z nejrůznějších koutů školy, kteří měli nebo mají s námi co do činění:-)

Původní trasa byla flexibilně přizpůsobena náladě, fyzické zdatnosti a psychické odolnosti všech zúčastněných, takže její délka byla nakonec prodloužena na cca 15 km. Vyšli jsme od hradu Křivoklát směrem k naučné stezce Brdatka. Pak jsme se rozhodli navštívit přehradu Klíčava a od ní jsme vystoupali na Sýkořici, kde jsme zakotvili v restauraci Hájenka. Dávali tam velké porce, tak jsme dali něco Corce:-) Převážná část výpravy pak odjela ze Zbečna vlakem do Prahy.

Nebyla to žádná monstrózní akce, ale příjemná procházka nádhernou podzimní krajinou. Aspoň věřím, že to tak někteří cítili. Tak zase někdy příště:-)

Fotky z akce najdete zde.

Kralupská ťapka 2009

03-10-2009

Po roce jsme se opět zúčastnili tradiční Kralupské ťapky, pochodu z Kralup nad Vltavou do Nelahozevse, Veltrus a zpět do Kralup. Na trase nás čekalo několik úkolů. Tradičně nejhorší byl aport, slalom a poznávačka psích plemen. Skočky a tunel jakž takž :-) Jen škoda, že tam nebyly nějaké skály, šutry, pařezy, spadané stromy přes cestu a tak... Základní poslušnost zvládáme skvěle, pokud není v dohledu nějaká kočka:-)

Kralupská ťapka Kralupská ťapka Kralupská ťapka Kralupská ťapka Kralupská ťapka

Byla tam taky jedna volná disciplína: ukaž, co tvůj psí mazlíček umí. No, dveře tam nikde neměli, aby je Corka otevřela i směrem k sobě... Doma máme všechny kliky otočené nahoru, ale už ani to nepomáhá. Koupíme koule:-)) No takže jediné, co jsme mohli předvést bylo to, jak mi Corka vzala z pusy sušenku, což mělo u poroty nečekaný úspěch... taková blbost :-))) Na závěr musel páníček ukázat svoji zručnost a Corka musela ukázat, že se nebojí čerta nebo co to bylo. Myslím, že se čert bál víc jí, takže nedělal žádné prudké pohyby, ani neřinčel řetězy a radši ani nedutal:-) Netušil, že Corka byla ten úplně nejvíc nejhodnější německý ovčák na startu. No, on tam vlastně ani jiný NO nebyl :-) V konečném hodnocení jsme skončili jako 11. ze 42.

Kralupská ťapka Kralupská ťapka Kralupská ťapka

Více fotek najdete zde.

Třebešínský talíř - tenisový turnaj VŠE

28-9-2009

Na státní svátek Jirka Kotáb uspořádal tenisový turnaj Třebešínský talíř, již druhý v tomto roce. Účast byla rozhodně větší než na jaře a tomu také odpovídala vyšší úroveň turnaje. Hned v prvním kole jsem narazil na budoucího celkového vítěze, takže jsem skončil na 11.-12. místě z šestnácti. Ve smíšené čtyřhře jsme s Blankou obsadili krásné 3. místo ze sedmi. Letos jsem toho moc nenatrénoval, takže úspěch:-)

Třebešínský talíř Třebešínský talíř

Více fotek najdete zde.

Dovolená v Jeseníkách

22-08-2009

V druhé polovině srpna jsme se vydali na dovolenou do Jeseníků. Po cestě tam jsme se stavili na hradu Litice mezi Vamberkem a Žamberkem a dále v Šumperku, kde byl zrovna folklórní festival se spoustou lidí. Už jsme se těšili do hor a lesů :-)

Litice Litice Litice Šumperk Šumperk

Ubytování v penzionu Karlovka v Karlově u Malé Morávky. V Berlíně právě probíhalo mistrovství světa v atletice a já si k televizi každý večer mohl sám točit pivo. Co víc jsem si mohl přát? :-)

Karlovka Karlovka

Cesta k vyhořelé chatě Alfrédka, odtud pak k Jelení studánce. Na každém kroku desetitisíce mravenců, to jsem vážně v životě neviděl. Corka se jich zbavovala jak mohla, například v borůvčí.

Mravencovka Cora Jelení studánka Cora

Kolem Břidličné hory jsme se dostali ke kamenům na Pecném a dále pak ke Ztraceným kamenům. Přes Zelené kameny zpátky k Alfrédce a na Karlovku.

Pecny Pecny Ztracené kameny Ztracené kameny Ztracené kameny Ztracené kameny

Další den výlet do města Jeseník. Z města vede náročný výstup k Čertovým kamenům. Ty byly pro Corku bohužel nepřístupné. Chudák, tak se na ně těšila. Vynahradila si to na rozhledné Chlum.

Čertovy kameny Čertovy kameny Čertovy kameny Čertovy kameny Chlum Chlum

Z rozhledny kolem pramenu Pod Chlumem jsme se dostali na Křížový vrch. Tam jsme poobědvali v restauraci na zahrádce. Corka se zase vyznamenala, zdrhla i s vodítkem za místní kočkou. Po návratu do města jsme navštívili krásné Priessnitzovy lázně.

Pod Chlumem Křížový vrch Lázně Jeseník Lázně Jeseník Lázně Jeseník

Následující den jsme se rozhodli navštívit hrad Sovinec a Rešovské vodopády. Ve vesnici Rešov si to zase Corka pokazila s nějakou kočkou:-( Od motorestu Skřítek jsme pak podnikli nekonečně dlouhý okruh kvůli zřícenině Rabštejn. Ale ta skála za to stála:-)

Sovinec Sovinec Sovinec Rešovské vodopády Rešovské vodopády Rešovské vodopády Skřítek Rabštejn Rabštejn Rabštejn

Z Karlovy Studánky k vodopádům Bílé Opavy. Tam čekal na Corku velice náročný úsek plný lávek, žebříků a kluzkých kamenů. Kam se za tím hrabe áčko nebo kladina:-)) Občas teda byla hodně vystresovaná...

Bílá Opava Bílá Opava Bílá Opava Bílá Opava

Od chaty Barborka jsme "autostrádou" došli na Praděd.

Barborka Praděd Praděd Praděd

Z Pradědu sestup na Ovčárnu a busem zpět do lázní Karlova Studánka. Tam jsem dal raději přednost Černé Hoře před železitými prameny:-))

Karlova Studánka Karlova Studánka Karlova Studánka

Další nadherný slunečný den. Z Ramzové jsme museli na vrch Šerák po svých, Corka bohužel na sedačkové lanovce ještě neumí jezdit. Na o něco málo vyšší Keprník jsme již nešli, bylo děsné vedro a den předtím jsme se dozvěděli, že tam zemřel nějaký člověk. Na Šeráku mi přišla na mobil zpráva o smrti kolegy Koschina :-(

Šerák Šerák Šerák Šerák

Cestou do Ramzové jsme šli přes Obří skály. Tak jestli mě něco v Jeseníkách fascinovalo, tak to byly právě tyhle ohromné šutry. A nebyl jsem sám. Vůbec se mi odtud nechtělo. Ale v Ramzové mě čekaly minikáry a golf.

Obří skály Obří skály Obří skály Cora Minikáry Golf

Už jsme byli poměrně unavení, tak jsme si další den zajeli odpočinout do Velkých Losin s pěkným zámkem a zámeckým parkem. Na termální koupaliště Corka bohužel nesměla, při východu z lázeňského parku jsme zjistili, že ani do něj:-) Taky jsou tam známé papírny.

Velké Losiny Velké Losiny Velké Losiny Velké Losiny

Den odjezdu. Protože byla Corka hodně smutná, tak jsme se zastavili cestou na zřícenině hradu Brníčko a na Suchém vrchu, který ten den ovšem nebyl vůbec suchý. Byla tam děsná mlha. Tak snad se Ti ta dovolená v Jeseníkách líbila, Cori :-))

Cora Brníčko Brníčko Suchý vrch Suchý vrch Suchý vrch

Více fotek najdete zde.

Psí tábor pod Kletí

28-07-2009

V druhé polovině července jsme strávili týden na psím táboře v Blanském lese pod Kletí, který pořádalo občanské sdružení Psi pro život.

Byli jsme ubytováni v chatce v areálu Chaty pod Kletí, kde byl i cvičák. Corka si konečně vyzkoušela základní agility překážky . Taky jsme trénovali poslušnost, tedy spíš neposlušnost :-))). Jeden den za námi přijel i známý psycholog psů Rudolf Desenský. Tedy nejen za námi :-)

Oční kontakt na pamlsek :-)))

Poslušnost Poslušnost Poslušnost Poslušnost

Skočka, proskokový kruh a tunel.

Skočka Kruh Tunel Tunel

Áčko.

Áčko Áčko Áčko Áčko

Kladina a houpačka. Slalom nemáme na fotce, ten Corce moc nešel, teda spíš jejímu páníčkovi :-

Kladina Kladina Kladina Houpačka

Pan Desenský, psycholog psů, známý z TV. Někteří problémoví psi za chvilku udělali vše, co si usmyslel. Dokonce i český horský pes Čenda, se kterým to opravdu nebylo lehké a který by zřejmě dostal speciální cenu "Mr. sympatie", kdyby tam nějaká taková cena byla :-)

Psycholog psů

Samořejmě zbyl čas i na výlety do blízkého okolí, třeba do Českého Krumlova.

Český Krumlov Otáčivé hlediště Český Krumlov Český Krumlov Český Krumlov

Výlet na Kleť, kde byla po rekonstrukci čerstvě otevřena nejstarší kamenná rozhledna v Čechách.

Kleť Vysílač na Kleti Rozhledna na Kleti Rozhledna na Kleti Rozhledna na Kleti Rozhledna na Kleti

Hromadný výlet na raftech ze Zlaté Koruny na Dívčí kámen. Corka pro jistotu dostala slušivou vestu. Kousek před Dívčím kamenem pečou moc dobré bramborové placky. Na Dívčím kameni jsme potkali osla a kozy. Pěší cesta z Dívčího kamene vedla přes milou hospůdku na mýtince "Staré časy", kde točili Svijany. Tam jsme se dost zdrželi :-))

Čekání na raft Na raftu Na raftu V cíli Dívčí kámen Dívčí kámen Dívčí kámen Dívčí kámen Hospůdka Staré časy

Výlet 5 psů do Kuklova, kde jsou pozůstatky kláštera a zřícenina hradu Kuklov. Do Corky se po cestě zamiloval berňák Mates :-)

Cesta do Kuklova Klášter v Kuklově Klášter v Kuklově Klášter v Kuklově Klášter v Kuklově Hrad Kuklov Hrad Kuklov S Matesem

Výlet 7 psů k Modrému obrázku. Traduje se, že na tomto místě roku 1787 pytláci pověsili knížecího hajného hlavou do mraveniště. To mraveniště tam ještě bylo, ten hajný už ne :-) Cesta zpět přes dřevěnou rozhlednu pod vrchem Granátník. Závěr výletu v Trio baru. Jediná hospoda v Holubově, kde v sobotu nebyla svatba. Pěkná terasa s koupáním a nádherným výhledem na Kleť.

Cesta k Modrému obrázku Pod Modrým obrázkem Mraveniště Rozhledna pod Granátníkem Rozhledna pod Granátníkem Corka a Falco Na terase Tri obaru

V neděli jsme jeli domů. Strávili jsme krátkou chvíli na zámečku Kratochvíli. U Netolic. Corce tam ale byla dlouhá chvíle, tak si ji krátila poleháváním na trávě a nakukováním do vodního příkopu, který obklopuje zámek. Moc pěkné místo.

Kratochvíle Kratochvíle Kratochvíle Kratochvíle Kratochvíle

Více fotek najdete zde.

Výlet na Vinařickou horku

01-07-2009

V tom největším horku vzal jsem Corku na Vinařickou horku. Je to vyhaslá (snad) sopka nedaleko mého bydliště. Nebyl jsem tam 15 let.

Vinařická horka Vinařická horka Vinařická horka Vinařická horka Vinařická horka Vinařická horka Vinařická horka

Více fotek najdete zde.

Cyklistický výlet na Okoř - KEKO a studenti

13-06-2009

Katedra ekonometrie, resp. její zdravé jádro uspořádalo pro své studenty cyklistický výlet. Původně to měla být jen krátká projíždka na zříceninu hradu Okoř, ale nakonec z toho byla poměrně náročná túra cca 85 km dlouhá. Pro zájemce nabízím alespoň nástin trasy:

Opět musím konstatovat, že nezúčastnění o hodně přišli. Zvláště poslední část trasy byla chvílemi dost adrenalinová, naštěstí nikdo z toho pětimetrového srázu po hlavě do Vltavy nezahučel.

Fotky najdete zde.

Třebešínský talíř - tenisový turnaj VŠE

08-05-2009

Tenisový turnaj Třebešínský talíř 2009. V rámci seriálu sportovních akcí (sport.vse.cz) uspořádal Jirka Kotáb tenisový turnaj. Přestože byla účast chudá, turnaj se vydařil a všichni nepříchozí prohloupili. V mužích jsem obsadil 2.místo. S Alenou Chylíkovou jsme vytvořili učitelsko-studentský pár a skvěle jsme reprezentovali matematické metody (2. místo v mixech).

Třebešínský talíř 2009 Třebešínský talíř 2009 Třebešínský talíř 2009 Třebešínský talíř 2009 Třebešínský talíř 2009 Třebešínský talíř 2009 Třebešínský talíř 2009

Více fotek najdete zde.

Rektorský den - Dobřichovice a okolí

22-04-2009

Rektorský den. Připojili jsme se ke statistikům, kteří spolu s centrem TV a sportu uspořádali pěší výlet do Dobřichovic a okolí. Corku jsem nemohl nechat doma ;-)

Dobřichovice Dobřichovice Dobřichovice Dobřichovice Dobřichovice
.